Close

MISTRZOSTWA EUROPY 2017

2 medale Rafała Lisa w Mistrzostwach Europy.
Miło nam poinformować że zawodnik Stowarzyszenia Rehabilitacyjno-Sportowego “Szansa – Start Gdańsk” zdobył 2 brązowe medale Mistrzostw Europy Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, które przed kilkoma dniami zakończyły się w Słowenii.
W turnieju indywidualnym nasz zawodnik pokonał zawodników: Borysa Travnicka ze Słowacji 3:2, Aleksandra Delaqrua z Francji 3:2, oraz Andreja Znidara ze Słowenii 3:0. W meczu ćwierćfinałowym wygrał 3:0 z reprezentantem Izraela co dao naszemu zawodnikowi brązowy medal. W grze półfinałowej Rafał przegrał z mistrzem igrzysk z Rio Abdullahem Ozturkiem 0:3.
W turnieju drużynowym Rafał Lis wspólnie z Krzysztofem Żyłą pokonali w rozgrywkach grupowych Rumunię 2:0 i przegrali z Francją 1:2.
W półfinale nasza ekipa przegrała po dramatycznym meczu z Turcją 1:2, która okazała się być najlepsza pokonując Francję w finale 2:0
Bardzo dużym sukcesem zakończył się udział Reprezentacji Polski Osób Niepełnosprawnych w turnieju gier pojedynczych Mistrzostw Europy, rozgrywanym w słoweńskiej miejscowości Lasko. Natalia Partyka i Patryk Chojnowski sięgnęli po złote medale Mistrzostw Europy Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym (klasa 10).
cyt.www.pzts.pl
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i ogromnie cieszymy się z osiągniętych sukcesów na arenie międzynarodowej.

[Best_Wordpress_Gallery id=”52″ gal_title=”Mistrzostwa Europy Niepełnosprawnych 2017″]

Więcej informacji o turnieju można znaleźć: