Close

Rafał Lis dwukrotnym złotym medalistą Lignano Master Open 2017

W dniach 29.02.-04.03 2017 we włoskim Lignano odbył się międzynarodowy turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata w tenisie stołowym, które w przyszłym roku odbędą się w San Jose.(Costa Rica)
Miło nam poinformować że Rafał Lis, zawodnik naszego stowarzyszenia zdobył 2 złote medale.
W turnieju indywidualnym pokonał w rozgrywkach grupowych Ifrosę Petru z Rumunii 3:0 oraz Davida Gabriela z Izraela 3:0.
Z racji rozstawienia Rafał awansował do półfinału w którym 3:0 pokonał Tomislawa Spalj z Chorwacji, a w finale Siadę Shaii z Izraela 3:1.
W turnieju drużynowym nasz zawodnik w parze z Maciejem Nalepką z IKS Tarnobrzeg pokonali swoich przeciwników z Izraela, łączoną drużynę Ukraińsko-Rumuńską oraz Niemiecko-Francuską po 2:0 zapewniając sobie złoty medal.
Zdobyte punkty do rankingu światowego przybliżyły znacznie naszego zawodnika do startu w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata. Na dzień dzisiejszy nasz reprezentant zajmuje 10 pozycję a na Kostaryce wystąpi 18 najlepszych zawodników.
Już za 2 tygodnie kolejny turniej z udziałem Rafała, tym razem miejscem zmagań tenisistów stołowych będzie rumuńskie Cluj.