Close

2 Medale Rafała Lisa na Mistrzostwach Europy w Helsinborgu(Szwecja)

W dniach 16-21 września 2019 w Helsinborgu odbyły się Mistrzostwa Europy niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

Zawodnik Stowarzyszenia Rehabilitacyjno-Sportowego Szansa Start Gdańsk w turnieju indywidualnym wywalczył brązowy medal. W pierwszej grze eliminacyjnej pokonał Andreja Meszaros ze słowacji 3:2(-8,7,-5,10,6). W drugim meczu Rafał przegrał z reprezentantem Francji Aleksandrem Delarqe 2:3(-7,-12,0,8,-7). W decydującym meczu o wyjście z grupy pokonał Rosjanina Aleksandra Sokolova 3:0(6,6,4)

W 1/8 finału po zaciętym meczu zawodnik naszego stowarzyszenia wyeliminował brązowego medalistę mistrzostw świata sprzed roku Borysa Travnicka 3:1(9,9,-7,9). Jeszcze większym sukcesem zakończył się mecz ćwierćfinałowy ze zwycięzcą mistrzostw Europy sprzed 2 lat Francuzem Thomasem Maxime. Rafał pozbawił medalu 3 zawodnika w rankingu światowym wygrywając 3:2(5,-11,-6,10,9) zapewniając sobie co najmniej brązowy medal.

W półfinale nasz zawodnik przegrał niestety z Turkiem Nesim Turan 1:3(7,-5,-5,-9), zdobywając brązowy medal mistrzostw europy.

W turnieju drużynowym zawodnik Szansy Start Gdańsk wraz z Krzysztofem Źyłką IKS Jezioro Tarnobrzeg zdobyli srebrny medal.

W pierwszej rundzie pokonali zespół Hiszpanii 2:1, w drugiej rundzie Słowację 2;0. W finale niestety zespół Polski musiał uznać wyższość reprezentacji Turcji przegrywając 0:2.