Miło nam poinformować, że program ‚Systematyczne zajęcia sportowe dzieci i młodzieży w sekcjach sportu niepełnosprawnych’ w roku 2017 jest dofinansowany przez Gminę Miasta Gdańsk.

 

gdansk

Rafał Lis dwukrotnym złotym medalistą Lignano Master Open 2017
W dniach 29.02.-04.03 2017 we włoskim Lignano odbył się międzynarodowy turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata w tenisie stołowym, które w przyszłym roku odbędą się w San Jose.(Costa Rica)
Miło nam poinformować że Rafał Lis, zawodnik naszego stowarzyszenia zdobył 2 złote medale.
W turnieju indywidualnym pokonał w rozgrywkach grupowych Ifrosę Petru z Rumunii 3:0 oraz Davida Gabriela z Izraela 3:0.
Z racji rozstawienia Rafał awansował do półfinału w którym 3:0 pokonał Tomislawa Spalj z Chorwacji, a w finale Siadę Shaii z Izraela 3:1.
W turnieju drużynowym nasz zawodnik w parze z Maciejem Nalepką z IKS Tarnobrzeg pokonali swoich przeciwników z Izraela, łączoną drużynę Ukraińsko-Rumuńską oraz Niemiecko-Francuską po 2:0 zapewniając sobie złoty medal.
Zdobyte punkty do rankingu światowego przybliżyły znacznie naszego zawodnika do startu w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata. Na dzień dzisiejszy nasz reprezentant zajmuje 10 pozycję a na Kostaryce wystąpi 18 najlepszych zawodników.
Już za 2 tygodnie kolejny turniej z udziałem Rafała, tym razem miejscem zmagań tenisistów stołowych będzie rumuńskie Cluj.

1procent

 

Przekaż nam swój 1% podatku. Dla Ciebie to tak niewiele, a dla członków naszego Stowarzyszenia to ogromna szansa na duży krok do przodu. Każdy dodatkowy przychód daje im możliwość rozwoju zarówno sportowego jak i personalnego – wspomóż nas byśmy dalej mogli robić WIELKIE RZECZY

KRS:0000227339

Z okazji rozpoczynającego się Nowego Roku zarząd SRS-SZANSA START GDAŃSK pragnie życzyć Wszystkim sympatykom, osobom wspierającym naszą działalność oraz zawodnikom:
* Przede wszystkim zdrowia – aby się nikomu nie pogorszył jego stan zdrowia i kondycja
* Sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym
* Wytrwałości w dążeniu do spełniania noworocznych postanowień
* Wielu radosnych chwil
* Dążenia do bycia kimś lepszym z dnia na dzień

XXIV Ogólnopolskie Zawody Sportowe w ramach obchodów „Światowego Dnia Poświęconego Osobom Niepełnosprawnym” w Grudziądzu, 02-04.12.2016r.

Doskonały występ zawodników podczas XXIV Ogólnopolskich Zawodów Sportowych w ramach obchodów „Światowego Dnia Poświęconego Osobom Niepełnosprawnym” w Grudziądzu w dniach 02-04.12.2016r. Katarzyna Krzyżanowska, Marta Dadasiewicz, Karolina Karpik, Maciej Maliński, Marek Różniak to zawodnicy, którzy brali udział w turnieju.

Podczas zawodów wykazali się doskonałymi umiejętnościami wygrywając wiele gier w grupach.

Jednak największy sukces odniosła Marta Dadasiewicz wygrywając cały turniej. Jej finalne zwycięstwo dostarczyło wszystkim – zarówno uczestnikom, jak i kibicom wielu pozytywnych emocji.

Osiągniętego sukcesu serdecznie gratulujemy!!!

Organizacja zajęć sekcji sportowych dla osób niepełnosprawnych w roku 2016 jest dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

Srebrna Sztanga

Od 9 do 11 października we Wrocławiu trwała XXXVI edycja międzynarodowych zawodów w podnoszeniu ciężarów. Nasz klub reprezentował Zbigniew Merlak, który podczas kolejnych prób dawał z siebie wszystko, jednakże nie wystarczyło to, aby uzyskać miejsce na podium. Ważne jest to, że nie poddał się bez zaciętej walki. Jednakże warto zwrócić uwagę na naszego zawodnika, ponieważ jako nieliczny w naszym kraju ciężarowiec, nie opuścił żadnej edycji Srebrnej Sztangi. Gratulujemy wytrwałości i życzymy sukcesów 🙂

XIV Ogólnopolski Miting Lekkoatletyczny

06 – 08.10.2016 r.

XIV Ogólnopolski Miting Lekkoatletyczny był kolejną edycją, która miała na celu popularyzację tej dyscypliny na pojezierzu kaszubskim, propagowanie aktywnego wypoczynku i stylu życia wśród niepełnosprawnych oraz integrację środowiska sportów lekkoatletycznych. Zawody rozpoczęły się w dniu 06.10.2016 r.

Dla wielu startujących zawodników, zawody te były jednym z etapów przygotowań przed najważniejszymi imprezami sportowymi w tej dyscyplinie na rok 2017. Imprezę przeprowadzono w Ośrodku Szkoleniowo-Rehabilitacyjnym w Ostrów Mausz woj. pomorskie w warunkach spełniających wymogi dla osób niepełnosprawnych, również dla poruszających się na wózku. Uczestnikami zawodów były osoby niepełnosprawne z terenu całej Polski. Informację wraz z kartą zgłoszeniową i regulaminem odnośnie odbywających się zawodów, rozesłano do wszystkich jednostek w kraju. Na podstawie informacji zwrotnych, biuro zawodów utworzyło listy startowe zawodników.

Wszyscy uczestnicy XIV Ogólnopolskiego Mitingu Lekkoatletycznego zostali poinformowani o finansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych poprzez informację ustną, informację umieszczoną w regulaminie turnieju oraz na banerze, ulotkach i plakatach. Poziom sportowy i organizacyjny spowodował, że zawody należy uznać za bardzo udane. Zakładane cele programowe, czyli wyłonienie najlepszych zawodników oraz propagowanie lekkoatletyki jako królowej dyscyplin sportowych zostały w pełni zrealizowane.

Zawody zakończyły się planowo w dniu 08.10.2016 r.

Ogólnopolski Integracyjny Turniej Boccia dla osób niepełnosprawnych.
22-25.09.2016 r.

Ogólnopolski Integracyjny Turniej Boccia dla osób niepełnosprawnych był imprezą sportową, która miała na celu popularyzację tej dyscypliny na pojezierzu kaszubskim, propagowanie aktywnego wypoczynku i stylu życia wśród niepełnosprawnych oraz integrację środowiska gry boccia. Zawody rozpoczęły się w dniu 22.09.2016 r.

Dla wielu startujących zawodników, zawody te były jednym z etapów przygotowań przed najważniejszymi imprezami sportowymi w tej dyscyplinie w roku 2016. Imprezę przeprowadzono w Ośrodku Szkoleniowo-Rehabilitacyjnym w Ostrów Mausz oraz w hali Zespołu Szkół Gimnazjalnych w Sulęczynie woj. pomorskie w warunkach spełniających wymogi dla osób niepełnosprawnych, również dla poruszających się na wózku. Uczestnikami zawodów były osoby niepełnosprawne z terenu całej Polski. Informację wraz z kartą zgłoszeniową i regulaminem odnośnie odbywających się zawodów, rozesłano do wszystkich jednostek w kraju. Na podstawie informacji zwrotnych, biuro zawodów utworzyło listy startowe zawodników.

Wszyscy uczestnicy Ogólnopolskiego Integracyjnego Turnieju Boccia dla osób niepełnosprawnych zostali poinformowani o finansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych poprzez informację ustną, informację umieszczoną w regulaminie turnieju oraz na banerze, ulotkach i plakatach. Poziom sportowy i organizacyjny spowodował, że zawody należy uznać za bardzo udane. Zakładane cele programowe, czyli wyłonienie najlepszych zawodników oraz propagowanie dyscypliny bocci zostały w pełni zrealizowane.