Serdecznie zapraszamy na XV Ogólnopolski Miting Lekkoatletyczny!!!

Tym razem po raz pierwszy w Lęborku, ale mamy nadzieję na liczną publikę wspierającą rywalizujących sportowców 🙂

Mityng_2017-B

Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych

W dniach 12 – 14.05.2017 w TYCHACH odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w pływaniu osób niepełnosprawnych ruchowo.

W mistrzostwach startowało ponad 100 zawodników z 21 klubów z całej Polski.

Nasi zawodnicy uzyskali wiele rekordów życiowych, a w generalnej punktacji zdobyli 5 medali.

1. NADIA KARDASZ Grupa C SREBRNY MEDAL

Oprócz medalistów w zawodach startował Gabriel Stańkowski, który w GR. B S9, jako najmłodszy rocznik zdobył 5 miejsce.

Serdecznie gratulujemy bardzo dobrych wyników i życzymy utrzymania formy!

Brązowe Medale Rafała Lisa w Słowenii.

W dniach 05.-10. maja w Lasko (Słowenia), odbył się kolejny z turniejów zaliczanych do rankingu światowego.
W turnieju indywidualnym zawodnik Szansy Start Gdańsk zdobył brązowy medal.
W rozgrywkach grupowych pokonał Włocha Dawide Scazieri 3:0, Tajlandczyka Nachai Niyom 3:0, oraz sklasyfikowanego tuż za sobą w rankingu światowym Francuza Aleksandra Delaqrua 3:1.
W pojedynku ćwierćfinałowym Rafał nie dał szans 11 w rankingu światowym Izraelczykowi Siadzie Shai pokonując rywala 3:0.
W półfinale zawodnik Szansy Start Gdańsk przegrał z 3 zawodnikiem na świecie Francuzem Thomasem Maxim 0:3 kończąc turniej na 3 miejscu.
W turnieju drużynowym Rafał Lis wspólnie z Krzysztofem Żyłką z IKS Jezioro Tarnobrzeg zdobyli brązowy medal pokonując w pierwszym meczu Jordanię 2:0.
W kolejnym meczu z Tajlandią który decydował o awansie do półfinału Polacy pokazali charakter.
Po przegranym deblu do remisu w meczu doprowadził Żyłka, a zwycięstwo drużynie zapewnił Rafał pokonując po dramatycznym meczu 10 na świecie Chaiwuta Wanchai 3:2. Mimo że Rafał przegrywał 2:1, ból pleców był dokuczający, do tego należy dodać błędne decyzje sędziego na korzyść rywala i niezbyt fair doping ekipy Tajlandii, nasz zawodnik wykazał się stoickim spokojem i w piątym secie wygrał 11:4.
W półfinale z Francją Rafałowi i Krzyśkowi zabrakło szczęścia w kilku piłkach i musieli uznać wyższość rywali przegrywając walkę o finał 0;2.
Tym samym kolejny brązowy medal trafił do naszego zawodnika.
Turniej należy uznać za udany, bo mimo kontuzji pleców zawodnik naszego stowarzyszenia pokazał się z jak najlepszej strony, zdobywając cenne punkty i w najnowszym czerwcowym rankingu światowym zamelduje się na 8 miejscu.
Gratulujemy wyników i trzymamy kciuki za kolejne medale, tym razem z Mistrzostw Europy, które pod koniec września odbędą się także w Słowenii!!!

Nie ma zdjęć w tej galerii.

W dniach 6-7 maja w Kielcach odbyły się II runda Pucharu Polski
i II runda Ekstraklasy Łuczniczej.

Dla naszego zawodnika – Marcina Chmielewskiego był to udany występ, podczas którego zdobył bardzo dobre wyniki. W klasyfikacji końcowej zdobył 2 pkt. PP.

Poniżej link z relacji TV z halowych Mistrzostw Polski na których
drużynowo wywalczył złoty medal.

GRATULUJEMY WYNIKÓW!!

XII Ogólnopolski Turniej Wyciskania Sztangi Leżąc „Bursztynowa Sztanga”

21-23.04.2017 r.

XII Ogólnopolski Turniej Wyciskania Sztangi Leżąc „Bursztynowa Sztanga” organizowany przez SR-S Szansa – Start Gdańsk był kolejną edycją, która miała na celu popularyzację tej dyscypliny na pojezierzu kaszubskim, propagowanie aktywnego wypoczynku wśród niepełnosprawnych oraz integrację środowiska sportów siłowych. Zawody rozpoczęły się w dniu 21.04.2017 r.

Dla wielu startujących zawodników, zawody te były jednym z etapów przygotowań przed najważniejszymi imprezami sportowymi w tej dyscyplinie w roku 2017. Imprezę przeprowadzono w Ośrodku Szkoleniowo-Rehabilitacyjnym w Ostrów Mausz woj. pomorskie w warunkach spełniających wymogi dla osób niepełnosprawnych, również dla poruszających się na wózku. Uczestnikami zawodów były osoby niepełnosprawne z terenu całej Polski. Informację wraz z kartą zgłoszeniową i regulaminem odnośnie odbywających się zawodów, rozesłano do wszystkich jednostek w kraju. Na podstawie informacji zwrotnych, biuro zawodów utworzyło listy startowe zawodników.

Wszyscy uczestnicy XII Ogólnopolskiego Turnieju Wyciskania Sztangi Leżąc „Bursztynowa Sztanga” zostali poinformowani o finansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych poprzez informację ustną, informację umieszczoną w regulaminie turnieju oraz na banerze, ulotkach i plakatach. Poziom sportowy i organizacyjny spowodował, że zawody należy uznać za bardzo udane. Zakładane cele programowe, czyli wyłonienie najlepszych zawodników oraz propagowanie dyscypliny podnoszenia ciężarów zostały w pełni zrealizowane.

Zawody zakończyły się planowo w dniu 23.04.2017 r.

Laureaci XII Bursztynowej Sztangi:
Wyniki B.Sz. 2017(1)

Fotorelacja z Zawodów w poście poniżej

Fotorelacja z Bursztynowej Sztangi ’17

« 1 z 4 »

UWAGA – ZMIANA NUMERU KONTA!!!
Informujemy, iż nastąpiła zmiana numeru konta bankowego.
Dotychczasowy numer 49 1060 0076 0000 3200 0140 5838 w Bank BPH NIE JEST NASZYM NUMEREM.
Aktualny numer konta Sztowarzyszenia Rehabilitacyjno – Sportowego Szansa Start Gdańsk to:
Alior Bank
03 2490 0005 0000 4530 9329 6568
Rumunia zdobyta, kolejne złota Rafała Lisa.
W dniach 22-26.03.2017 w Cluj-Napoca odbył się kolejny z turniejów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata, które w przyszłym roku odbędą się w Kostaryce.
Zawodnik naszego stowarzyszenia, po raz kolejny udowodnił że znajduje się w wysokiej formie zdobywając 2 złote medale.
W turnieju indywidualnym pokonał po drodze do finału 4 zawodników, a w finale nie dał szans Boryslovi Travnicek ze Słowacji wygrywając 3:1.
W turnieju drużynowym w parze z Maciejem Nalepką z IKS Jezioro Tarnobrzeg, pokonali zespoły z Rumunii, Włoch, w półfinale bez problemu ograli 1 zespół Rumunii 2:0 , a w finale Słowację 2:0, choć w tym meczu Rafał bronił się przed przegraną.
Kolejny sprawdzian formy już na początku maja w Lasko(Słowenia), ale wcześniej bo już 8 kwietnia kadra ,,wózkowiczów,, udaje się na 7 dniowe zgrupowanie do Serbii.
Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

BursztynowaSztanga-2017

Serdecznie zapraszamy na kolejną już XII edycję Ogólnopolskiego Turnieju Wyciskania Sztangi Leżąc „Bursztynowa Sztanga”. Zgłoszenia do zawodów pod numerem telefonu/ mailowo. Zachęcamy również do wspólnego kibicowania.