Skontaktuj się z nami:
58 30 000 08

Brązowe Medale Rafała Lisa w Słowenii.

Brązowe Medale Rafała Lisa w Słowenii.

W dniach 05.-10. maja w Lasko (Słowenia), odbył się kolejny z turniejów zaliczanych do rankingu światowego.
W turnieju indywidualnym zawodnik Szansy Start Gdańsk zdobył brązowy medal.
W rozgrywkach grupowych pokonał Włocha Dawide Scazieri 3:0, Tajlandczyka Nachai Niyom 3:0, oraz sklasyfikowanego tuż za sobą w rankingu światowym Francuza Aleksandra Delaqrua 3:1.
W pojedynku ćwierćfinałowym Rafał nie dał szans 11 w rankingu światowym Izraelczykowi Siadzie Shai pokonując rywala 3:0.
W półfinale zawodnik Szansy Start Gdańsk przegrał z 3 zawodnikiem na świecie Francuzem Thomasem Maxim 0:3 kończąc turniej na 3 miejscu.
W turnieju drużynowym Rafał Lis wspólnie z Krzysztofem Żyłką z IKS Jezioro Tarnobrzeg zdobyli brązowy medal pokonując w pierwszym meczu Jordanię 2:0.
W kolejnym meczu z Tajlandią który decydował o awansie do półfinału Polacy pokazali charakter.
Po przegranym deblu do remisu w meczu doprowadził Żyłka, a zwycięstwo drużynie zapewnił Rafał pokonując po dramatycznym meczu 10 na świecie Chaiwuta Wanchai 3:2. Mimo że Rafał przegrywał 2:1, ból pleców był dokuczający, do tego należy dodać błędne decyzje sędziego na korzyść rywala i niezbyt fair doping ekipy Tajlandii, nasz zawodnik wykazał się stoickim spokojem i w piątym secie wygrał 11:4.
W półfinale z Francją Rafałowi i Krzyśkowi zabrakło szczęścia w kilku piłkach i musieli uznać wyższość rywali przegrywając walkę o finał 0;2.
Tym samym kolejny brązowy medal trafił do naszego zawodnika.
Turniej należy uznać za udany, bo mimo kontuzji pleców zawodnik naszego stowarzyszenia pokazał się z jak najlepszej strony, zdobywając cenne punkty i w najnowszym czerwcowym rankingu światowym zamelduje się na 8 miejscu.
Gratulujemy wyników i trzymamy kciuki za kolejne medale, tym razem z Mistrzostw Europy, które pod koniec września odbędą się także w Słowenii!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *