Skontaktuj się z nami:
58 30 000 08

XII Ogólnopolski Turniej Wyciskania Sztangi Leżąc „Bursztynowa Sztanga”

XII Ogólnopolski Turniej Wyciskania Sztangi Leżąc „Bursztynowa Sztanga”

21-23.04.2017 r.

XII Ogólnopolski Turniej Wyciskania Sztangi Leżąc „Bursztynowa Sztanga” organizowany przez SR-S Szansa – Start Gdańsk był kolejną edycją, która miała na celu popularyzację tej dyscypliny na pojezierzu kaszubskim, propagowanie aktywnego wypoczynku wśród niepełnosprawnych oraz integrację środowiska sportów siłowych. Zawody rozpoczęły się w dniu 21.04.2017 r.

Dla wielu startujących zawodników, zawody te były jednym z etapów przygotowań przed najważniejszymi imprezami sportowymi w tej dyscyplinie w roku 2017. Imprezę przeprowadzono w Ośrodku Szkoleniowo-Rehabilitacyjnym w Ostrów Mausz woj. pomorskie w warunkach spełniających wymogi dla osób niepełnosprawnych, również dla poruszających się na wózku. Uczestnikami zawodów były osoby niepełnosprawne z terenu całej Polski. Informację wraz z kartą zgłoszeniową i regulaminem odnośnie odbywających się zawodów, rozesłano do wszystkich jednostek w kraju. Na podstawie informacji zwrotnych, biuro zawodów utworzyło listy startowe zawodników.

Wszyscy uczestnicy XII Ogólnopolskiego Turnieju Wyciskania Sztangi Leżąc „Bursztynowa Sztanga” zostali poinformowani o finansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych poprzez informację ustną, informację umieszczoną w regulaminie turnieju oraz na banerze, ulotkach i plakatach. Poziom sportowy i organizacyjny spowodował, że zawody należy uznać za bardzo udane. Zakładane cele programowe, czyli wyłonienie najlepszych zawodników oraz propagowanie dyscypliny podnoszenia ciężarów zostały w pełni zrealizowane.

Zawody zakończyły się planowo w dniu 23.04.2017 r.

Laureaci XII Bursztynowej Sztangi:
Wyniki B.Sz. 2017(1)

Fotorelacja z Zawodów w poście poniżej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *