Close

W dniach 14-17.03.2019 w Lignano (Włochy) odbył się pierwszy w tym roku turniej kwalifikacyjny w tenisie stołowym do Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio 2020 roku.

Z dobrej strony zaprezentował się Rafał Lis zawodnik naszego klubu, który wspólnie z Krzysztofem Żyłką zdobyli brązowy medal w turnieju drużynowym pokonując w drodze do półfinału Rumunię 2:0 oraz Izrael 2:0.

W półfinale niestety musieli uznać wyższość Tajlandii przegrywając mecz o finał 1:2.

W turnieju indywidualnym Rafał Lis pokonał w grupie Davide Scazieri (ITA) 3:1, Ifrosę Petru (ROM) 3:0 oraz Andrew Schneider (USA) 3:0.

W ćwierćfinale nasz zawodnik przegrał 1:3 z kolega z reprezentacji Krzysztofem Żyłką 1:3.

Mimo porażki w walce o medal zawodnik Szansy Start Gdańsk zgromadził 5 punktów i nadal zajmuje 7 miejsce w rankingu światowym.

W Igrzyskach w Tokio wystartuje 18 najlepszych zawodników.

Kolejny start Rafała zaplanowany jest na maj, gdzie w Słowenii odbędzie się kolejny turniej kwalifikacyjny.

Przed turniejem kadra narodowa zawodników już 22 kwietnia udaje się na dwutygodniowy obóz do Serbii.