Close

ZMP Szczecin 2018

W dniach 16-18.11.2018 w Szczecinie odbyły się OTWARTE ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH RUCHOWO.

W zawodach startowało 179 zawodników, w tym zawodnicy z Białorusi, Iraku, Kazachstanu, Korei, Holandii i Portugalii.
Nasza ekipa z uwagi na choroby niektórych zawodników wystartowała w okrojonym składzie. Pomimo tego w statystyce medalowej na 29 ekip nasi pływacy zajęli wysokie 9 miejsce.
Zawodnicy uzyskali wiele rekordów życiowych, a do najwartościowszych osiągnięć należy zaliczyć:

 

Nikola Kacik S8, SB8, SM8
200 m stylem dowolnym – 1 miejsce
100 m stylem grzbietowym – 1 miejsce
100 m stylem dowolnym – 2 miejsce
400 m stylem dowolnym – 2 miejsce

Patryk Kowalski S10, SB8, SM10
50 m stylem grzbietowym – 1 miejsce
50 m stylem klasycznym – 2 miejsce
100 m stylem grzbietowym – 2 miejsce
100 m stylem klasycznym – 2 miejsce

Patrycja Turczyn S10
50 m stylem motylkowym – 2 miejsce
400 m stylem dowolnym – 3 miejsce
50 m stylem grzbietowym – 3 miejsce
100 m stylem grzbietowym – 4 miejsce
200 m stylem dowolnym – 4 miejsce
100 m stylem motylkowym – 4 miejsce

Jadwiga Dargacz S8, SB8, SM8
50 m stylem klasycznym – 2 miejsce
100 m stylem grzbietowym – 3 miejsce
50 m stylem grzbietowym – 4 miejsce

Jacek Rygielski S7, SB7, SM7
400 m stylem dowolnym – 2 miejsce
100 m stylem grzbietowym – 4 miejsce
50 m stylem grzbietowym – 5 miejsce
100 m stylem dowolnym – 6 miejsce

Nadia Kardasz S10, SB8, SM10
50 m stylem klasycznym – 4 miejsce
100 m stylem klasycznym – 4 miejsce
50 m stylem grzbietowym – 5 miejsce
100 m stylem grzbietowym – 6 miejsce

Michał Przybyszewski S10, SB9, SM10
50 m stylem motylkowym – 4 miejsce
50 m stylem grzbietowym – 4 miejsce
50 m stylem dowolnym – 7 miejsce
100 m stylem dowolnym – 8 miejsce

Jarosław Mazurowski S9, SB8, SM9
50 m stylem klasycznym – 4 miejsce
400 m stylem dowolnym – 5 miejsce
200 m stylem dowolnym – 6 miejsce

Giedryś Alicja S10, SB9, SM10
400 m stylem dowolnym – 4 miejsce
200 m stylem dowolnym – 6 miejsce
100 m stylem dowolnym – 7 miejsce

W klasyfikacji open:

Sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym kobiet – 1 miejsce
Nikola Kacik, Nadia Kardasz, Patrycja Turczyn, Alicja Giedryś

Sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym kobiet – 1 miejsce
Patrycja Turczyn, Nikola Kacik, Nadia Kardasz, Alicja Giedryś

Sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym kobiet – 1 miejsce
Nadia Kardasz, Nikola Kacik, Patrycja Turczyn, Alicja Giedryś

Sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym mężczyzn – 5 miejsce
Patryk Kowalski, Michał Przybyszewski, Jacek Rygielski, Jarosław Mazurowski

KLASYFIKACJA OPEN za 3 najwartościowsze wyniki wg tabel punktowych:

Nikola Kacik GR.S8 – 1 miejsce
Patryk Kowalski GR.S10 – 2 miejsce
Nadia Kardasz GR.S10 – 3 miejsce

MEDALE