MP LA

W dniach 01-03.07.2016 w Słupsku odbyły się Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce.
W mistrzostwach na tle doskonale przygotowanej kadry bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy naszego Stowarzyszenia.
Dominik Skowroński zdobył dwa srebrne medale w biegu na 100m i 200m
Ewa Matysiak wywalczyła medal brązowy w pchnięciu kulą
Piotr Ostrowski otrzymał brązowy medal w biegu na 400m

Ogromnie gratulujemy zwycięzcom!

Mistrzostwa Świata IWAS U23

W dniach 1-2.07.2017  w Pradze  odbyły się MISTRZOSTWA ŚWIATA  IWAS U 23  w pływaniu osób niepełnosprawnych ruchowo.

W składzie kadry Polski znaleźli się zawodnicy  sekcji  pływackiej  SZANSA START GDAŃSK :

Monika Belczewska, Nikola Kacik  i Patryk Kowalski.

Nasi zawodnicy z  Mistrzostw Świata IWAS  U 23 przywieźli  10 medali.

 

KATEGORIA  U 23

 

Monika Belczewska (S8)
100 MOT złoty medal
50 DOW srebrny medal
100 GRZ brązowy  medal
200 ZM brązowy   medal

 

 

Patryk Kowalski (S10)
100 GRZ złoty  medal
100 DOW srebrny  medal
400 DOW srebrny  medal

 

 

KATEGORIA  U 16

 

 

Nikola Kacik (S8)
100 GRZ srebrny medal
50 DOW brązowy  medal
400 DOW brązowy  medal

 

Ogromne gratulacje dla całej trójki oraz kadry trenerskiej!

Mistrzostwa Polski w Łucznictwie – Zamość

W dniach 25-26.2016 w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Osób z Niepełnosprawnością.

Nasz klub reprezentowało trzech zawodników:
– Marcin Chmielewski,
– Słomiński Leszek,
– Reclaf Rafał.

Gdańska ekipa szczęśliwie wróciła do domów po Mistrzostwach Polski oraz Ogólnopolskich Zawodach Osób Niepełnosprawnościami „Koziołek. Powrót tym bardziej cieszy, ponieważ łucznicy przywieźli drużynowe Mistrzostwo Polski zyskując znaczącą przewagę nad przeciwnikami co jest ogromnym sukcesem.

Łucznikom oraz trenerowi SZANSY – START GDAŃSK bardzo mocno gratulujemy, oraz życzymy kolejnych sukcesów!!!

Protokół z zawodów

Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec

W dniach  9-12.06.2016  w Berlinie  odbyły  się  Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec w pływaniu osób niepełnosprawnych ruchowo.

W zawodach, w których  brało udział ok. 500 zawodników z Europy i Świata startowali także zawodnicy z „Szansy Start Gdańsk: Monika Belczewska, Nikola Kacik i Patryk Kowalski.

 Nasi  zawodnicy  spisali się bardzo dobrze, uzyskując podczas startów rekordy życiowe.

Uplasowali się na następujących miejscach:

  1. MONIKA BELCZEWSKA

SREBRNY  MEDAL     Gr.S8     50 m stylem dowolnym

BRĄZOWY   MEDAL  Gr.S8     100 m stylem dowolnym

BRĄZOWY   MEDAL  Gr.S8     200 m stylem zmiennym

SREBRNY  MEDAL  w sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym

(REPREZENTACJA POLSKI)

(Nikola Kacik, Paulina Woźniak, Oliwia Jabłońska, Monika Belczewska)

  1. NIKOLA KACIK

BRĄZOWY   MEDAL  Gr.S8     200 m stylem dowolnym

SREBRNY  MEDAL  w sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym

(REPREZENTACJA POLSKI)

(Nikola Kacik, Paulina Woźniak, Oliwia Jabłońska, Monika Belczewska)

  1. PATRYK KOWALSKI

BRĄZOWY   MEDAL   Gr. S10       200 m stylem grzbietowym

Serdecznie gratulujemy bardzo dobrego wyniku zarówno trenerom jak i przede wszystkim zawodnikom, którzy dają z siebie wszystko, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty  🙂

Fotorelacja z Ogólnopolskiego Turnieju w Tenisie Stołowym – Sulęczyno 2016

« 1 z 2 »

fot.: Marcin Pacholski

2 medale Rafała Lisa w Chinach.


Po tygodniowym zgrupowaniu w sześciuset tysięcznej ,,wiosce,, pod Pekinem nasz reprezentant wziął udział w międzynarodowym turnieju China Open, który w dniach 09.-12.06 odbył się w Pekinie.
W turnieju indywidualnym Rafał zajął 3 miejsce ulegając w półfinale Chińczykowi Zang Yan 1-3.
W turnieju drużynowym wspólnie z Krzysztofem Żyłką doszli do wielkiego finału gdzie przegrali z drużyną Chin 0-2.
2 tygodniowy pobyt i turniej należy uznać za udany a forma przed Igrzyskami Paraolimpijskimi jest coraz lepsza.
Gratulujemy medali i trzymamy kciuki za występ w Rio De Janeiro!

8 medali Mistrzostw Polski Juniorów w lekkiej atletyce osób niepełnosprawnych
03-05.06.2016r.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce Osób z Niepełnosprawnościami zakończyły się rewelacyjnymi wynikami dla zawodników Szansy – Start Gdańsk. Po rezultatach konkurowania na szczeblu Ogólnopolskim wnioskować można bardzo dobrą formę naszych podopiecznych.
Wojciech Kuśmierczyk zdobył złoty medal w biegu na 800m juniorów młodszych i brązowy medal w rzucie dyskiem (26,57m);
Ewa Matysiak zdobyła trzy srebrne medale w biegu na 100m (17,75s), 200m (37,03s) i w pchnięciu kulą (6,48m);
Piotr Ostrowski zdobył brązowy medal w biegu na 400m juniorów (1:17,44s).
Aneta Horbowy zdobyła dwa brązowe medale w pchnięciu kulą i
rzucie dyskiem juniorek.
Wszystkim zawodnikom ogromnie gratulujemy i trzymamy kciuki
za utrzymanie wysokiej formy.

Mistrzostwa Polski Juniorów – Tychy

W dniach  20 – 22.05.2016  w TYCHACH odbyły  się  Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych  w pływaniu osób niepełnosprawnych ruchowo.

W mistrzostwach startowało  ponad  100 zawodników z 22 klubów z całej Polski.

Nasi  zawodnicy w generalnej punktacji  zdobyli 5 medali.

W GRUPACH STARTOWYCH ( za 3 wyniki) :

  1. NIKOLA KACIK S8                         ZŁOTY MEDAL
  2. GABRIEL STAŃKOWSKI Gr.S9 ZŁOTY MEDAL
  3. NADIA KARDASZ S10                    BRĄZOWY MEDAL

W  GRUPACH  WIEKOWYCH (open) :

  1. NIKOLA KACIK Grupa B        SREBRNY  MEDAL
  2. NADIA KARDASZ Grupa C     BRĄZOWY MEDAL

I Grand Prix Polski

Dwa bardzo udane turnieje zaliczyli tenisiści stołowi naszego Stowarzyszenia.
W dniach 20 – 22 maja 2016 r. w Gdańsku odbył się pierwszy turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski.
Nasza reprezentacja liczyła 10 zawodników i jak się później okazało wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania i zajęli czołowe miejsca w swoich kategoriach.

Wyniki I Grand Prix Polski

Barbara Rompa – 3 m-ce grupa 1 – 5
Renata Krefta – 2 m-ce grupa 11
Wiesława Potrykus 3 m-ce grupa 10
Rafał Lis – 1 m-ce grupa 4
Jarosław Muszyński – 2 m-ce grupa 7
Bartosz Rybczyński – 3 m-ce grupa 9
Ernest Gardynik – 1 m-ce grupa 10
Waldemar Sadowski – 3 m-ce grupa 11

Tydzień później, tj. 27 – 29 maja 2016 nasza drużyna reprezentowała Stowarzyszenie na Drużynowym Turnieju w Tarnobrzegu. Organizatorzy zaprosili najlepsze drużyny z całej Polski. Nasza reprezentacja zajęła 2 miejsce ulegając tylko zespołowi gospodarzy po zaciętej walce 3 : 2 . W pokonanym polu nasi zawodnicy pozostawili team z Radomia, Wrocławia, Katowic oraz drugą drużynę z Tarnobrzegu.
W turnieju drużynowym wyłoniono najlepszego zawodnika turnieju, został nim Ernest Gardynik, który udowadnia z turnieju na turniej swoją wysoką formę.